Amikor hajbeültetés céljából hölgyek keresnek meg, nem járhatunk el úgy, mint férfiak esetében, hiszen egy női hajhullás sosem mondható átlagosnak.
Már az első találkozás alkalmával érdemes a családi anamnézis felvételével kezdeni, ami azt jelenti, hogy alaposabban megvizsgáljuk a női hajhullás esetleges halmozódását a generációkon belül. Általában már ekkor kiderül, ha genetikai eredetű hajhullásról beszélhetünk.
A másik kérdés, amit szintén már az első alkalommal fontos tisztázni, a páciens kórtörténete, vagyis betegségeit, a rendszeresen szedett gyógyszereit, illetve az átesett műtéteket. A leggyakoribb okok közé sorolhatjuk a hormonális problémákat, mint például a PCOS, vagyis policisztás ovárium szindróma, fogamzásgátló tabletták szedése, menopauza, szülést követő hormonális változások és a pajzsmirigy rendellenességei. Ezek mellett a táplálkozással kapcsolatos változások, mint például diéta követése súlyvesztés céljából is okozhat hajhullást.
A konzultáción a kérdések megbeszélését követően, a hajas fejbőr vizsgálata következik. Vannak olyan autoimmun betegségek, amikre akár szabad szemmel, a hajhullás mintázatából is következtetni tudunk, mint például az ún. lichen planopilaris. Általában elmondható, hogy tipikus alakzatot mutat, vagyis a frontális, illetve temporális részek érintettek. Fontos ilyenkor a bőrgyógyász általi folyamatos nyomon követése a betegségnek, illetve szakvéleménye alapján elvégezhető ilyen esetben is a hajátültetés. Amennyiben a vizsgálat során, szabad szemmel vagy többszörös nagyítású ún. dermatoscoppal látható elváltozások vannak a fejbőrön vagy kifejezetten a hajszálak tövében, érdemes biopsziát végezni, hogy biztos diagnózist tudjunk felállítani.
Amennyiben lehetségessé válik a hajátültetés az okok felderítését követően, fontos az alapos megtervezés. Figyelembe kell venni a rassz típusokat, az arc alakját, az életkort, az átültethető hajszálak mennyiségét, valamint a kívánt és az elérhető eredményt. Fel kell térképezni a donor, illetve a beültetendő területet egyaránt.
Ezt követően következhet a beültetendő terület berajzolása, nagy figyelmet fordítva a női hajvonal kialakítására, hiszen teljesen más mintázatot kell követni, mint férfiak esetében. A tervezés következő fázisa a helyes műtéti technika megválasztása a páciens igényeit szem előtt tartva. Hölgyek esetében mindig elsődleges szempont, hogy hosszú hajjal, esetleg akár borotválás nélkül, végezzük a beültetést. Itt meg kell említeni, hogy a beültetendő graftok mennyiségétől függ, hogy hajnyírás nélkül is el lehet végezni a hajátültetést vagy nem. Kisebb graft számnál javasolható a hosszú hajas beültetés, nagyobb graft számok esetén nem ajánlom. Ilyenkor a páciens hosszú haját ugyan meghagyjuk, és csak azt a területet nyírjuk le, ahonnan a graftokat kivesszük.
A műtéti nap lefolyása, történései teljes mértékben megegyeznek a férfiak hajbeültetési napjával. A graftok kivételét követően, a helygyártás következik, ami után már a délutáni szakaszban a kivett graftok visszaültetése történik. Az eltérés a beavatkozások között az utókezelésben van.
Hosszú hajnál fokozottabban kell arra ügyelni, hogy tisztán tudja tartani a páciens a beültetett területet, illetve figyelni arra, hogy a hosszú hajszálak véletlenül nehogy kihúzzák a beültetett graftokat. Erre az első két napban kell figyelni a beavatkozást követően, utána pedig már hordható baseball sapka, valamint pár nappal később már hajat is lehet mosni.
A végeredmény kialakulásában változás nincsen, szintén 9-12 hónapra tehető a hölgyek esetében is az utolsó hajszálak kinövése.