Az eljárások célja, alkalmazási területei nagyban eltérnek egymástól, ezért viszonylag könnyen eldönthető, melyik megoldás a legcélravezetőbb az adott esethez.
A PRP terápia főleg az aktív hajhullás kezelésére, a fejbőr állapotának javítására, az elvékonyodott, miniatürizálódott, de még életképes hajszálak regenerációjára szolgál. A PRP terápia minden olyan esetben alkalmazható, amikor a hajtüszők még életképesek. Kizárólag PRP terápia jöhet szóba fiatal férfi pácienseknél, aktív, keződő kopaszodás esetén, amikor a hajbeültetés még túl korai lenne, vagy számos női páciensnél, ahol bizonyos okok miatt a hajbeültetés nem lehetséges.
A PRP terápia megvastagítja a hajszálakat, a még életképes hajszálak megerősítésével nagyobb hajsűrűséget biztosít, valamint a fejbőr állapotát nagymértékben javítja, visszaadva annak rugalmasságát.
A PRP terápia 4-6 kezelést jelent, aminek eredménye évente 1-2 kezeléssel hosszú távon fenntartható.
Hajbeületést kizárólag az aktív hajhulláson már átesett, vagy olyan kopasz területek fedésére alkalmazzuk, ahol a hajtüszők már nem életképesek.
Amennyiben a hajbeültetés professzionális módon történik, akkor az elért eredmény hosszú távú megoldást jelent, a beültetett hajszálak az idő múlásával sem hullanak ki.
Számos esetben kombinálni kell a két eljárást. Többek között ilyen például a hátrahúzódott hajvonal korrekciója, amikor hajbeültetéssel érjük el a természetes, sűrű hajvonalat. A beültetett hajvonal mögötti területen azonban évente 1-2 PRP kezelés javasolt a nem beültetett haj eredeti sűrűségének fenntartására.